محمدی:
براستی که آنقدر دلم برای مردم احمق ایران میسوزد که فکر میکنند همه چیز را میدانند .
مرد از سر نماز بلند میشه و میره جا نمازشو و برمیداره و در حینی که میزارش روی تاقچه به دوستش میگه راستی بحث ی چخبر و . 
  خیلی دوست دارم همه مردم ایران آگاه شن که دنیا داره به چه سمتی میره و این برام تعجب برانگیزه که در سال ۲۰۱۹ باشیم و مردم هنوز در چیز های بدیهی مثل وجود خدا و پیامبر و معجزات و . موندن و گول این حرفا و تحریفات رو میخورن . به هر حال بیشتر حالم از آدمایی به هم میخوره که پولدارن و با سواد آما حسین پرست و شیعه فکر میکنند اگر مشکلی نداشته باشن باید نماز بخونن و . من خودم با خیلیا روبه رو شدم که گفتن اگر وضع مالیمان خوب شود نمازمان به قضا نمیرود و اگر وضعمان خوب نشود نماز نخوانیم و  

چرا مردم در اعتقادات خودشون شک نمیکنن ؟ این برام سواله 
همه مثل من و تو با هوش و کنجکاو نسبت به مسایل اطراف نیستن ولی نباید اینقدر هم گاو باشن به قول معروف مثل کاوِه یا بِرِه که اولی یه سمتی میره و بقیه هم دنبالش میرن دقیقا مردم ما همینجوری  هستن انگار حوصله فکر کردن ندارن و . شنیدم تو ایران دم در یه بانک ۲ تا خودپرداز بود که یکیش شلوغ و دیگری هیچ کس نبود ولی هیچ کدام از مردم ان خودپرداز دیگر را امتحان نمیکردند و مانده بودند در صف تا انگشت نما نشوند و . که یکباره یک نفر از دور آمد و از خودپرداز خلوت استفاده کرد و پول دراورد و نگاهی به صف شلوغ ان طرف انداخت و لبخندی زد و رفت ولی با هم مردم گاو گونه در همان صف ماندند .  

بسیار از اطلاعات مفید شما استفاده میکنیم اما نمیدونم چرا بعضی وقتها در تقابل مبحثی با خداباور ها نمیدونم چی بگم که کم نیارم و در واقع نمیدونم از کجا شروع کنم چون وقتی همرنگ جامعه نباشی و بخای مخالفت کنی هرچی هم درست بگی یه حالت بدی داری و انگار داری حرف اضافه میزنی منم میخام یه کنترل خوبی روی صحبت و احساساتم داشته باشم و علمی گونه همه رو متحیر و به راه درست بکشونم  .

ولی همیشه و همواره یک بحث بوده که سوال بوده و از دانشمندان و آگاهان جهان بسیار دربارش گفتن آن این بود که آیا 

همه چیز تصادفی و اتفاقیت یا خیر ؟

((:;";" Nami//rrr%%%%%k,&*_'đ)):
بادرودفراوان.
به زیبایی ودرست ودقیق وهوشمندانه شرح مختصری ارائه فرمودین که البته به خیلی چیزا مرتبط است که هرکدوم یک داستان طولانی وغمگین داره.
شماخود یک انسان بسیار متفکر ومنصف وفرهیخته هستی .اما آگه مردم اون  ترسی که ازخدای موهوم لولو دارن کناربذارن از خرافات میگذرند متاسفانه طرف همه چیزو هم میدونه ولی به قرآن یاخداکه میرسه حتی به دروغ یا ازروی جهل میگه نه این دیگه جای بحث نداره نعوذب الله؟اما یه کم فکرنمیکنه که پتک اصلی که توسرش میزنن همین دوتاست .فکرنمیکننداگرجوی آب سمی ویابدبو وآلوده است بایددنبالش رو بگیری تا به سراب برسی وسراب را گنایی بکنی.یاهنوزبرخیهامیگن اسلام کجاست ها اسلام را بدنام ونابودکرده اند این کجاش اسلامه اما نمی فهمندکه اسلام واقعی همینه. اون مفسرومترجم قرآن که دوروزبعدازپایان اعتراضات اخیر به تلوزیون آوردندوگفت اینهاکه الان درچنگ ماهستند حکمشون طبق آیات فلان وفلان سوره مائده زجرکش کردن آنها و قطع دست وپایشان است وگفت آیه نگفته قُتًلو گفته قَتَلو که قَتَلو یعنی قتل زجرکش وشدید وزجرآور منظورشون اینه که اسلام اصلترش اینه وماداریم بهتون ترحم میکنیم والی بایداینگونه باشمابکنیم واینکه لخشی ازاسلام راتعطیل کرده وبه شکل داعش لاشما برخوردنمیکنیم این لطف ماست وبایدبدانید قرآن اینطورگفته واگه شمامردم بخواهید اعتراض بکنیدوحکومت مارابه خطربیندازیر ناچاریم از زجرکشی وقطع دست وپااستفاده کنیم دیگه حساب دستتون بیاد این  گوی اینم میداناماخیلی ازمردم عادی  هم دیگه فهمیده اند که اسلام همینه  همه ماصدهامورد درتاکسیها وجاهای دیگه باانواع تیپها برخوردداریم دیدم که میگن اسلام  ازاول تاکنون  مثل همین ها بوده.اما بازبرخی از همین افراد درخلوت خودشون یابه هنگام یک حادثه وگرفتاری میگن یاامام رضا ویامتوسل به الله وقرآن میشن یعنی هنوز اون ترس و محافظه کاری درونشون هست.یک نکته هست که بایدبگم اگر مسلمان یاهرآدم وگروه مذهبی دیگه مثل برخی مذهبیون که درمیان عموم مردم انگشت شمار هستندوانسانهای بسیارخوبی هستندوازاسلام ترحم ونیکی وانسانیت وخدایی راناظربراعمال خودمیبینندودیگه دنبال ماست مالی ودررفتن ازمسئولیت وتفسیربه نفع خودنیستندیک کلمه میگن خدا ناظربرماست سنگدلی بده ی وخیانت بده انصاف وانسانیت ورعایت حقوق دیگران  وظیفه است. دیگه مته روخشخاش نمیذارن اگه نمازشون هم به قضابره میدونن که خداخشمگین نمیشه اگه همه حاکمان اینگونه باشند ودر یک سطح معمولی ونه افراطی دینداروانسان خوب باشندهیچ ایرادی نداره. یک دانشمند آتئیست میگه اگه همسرمن بخاطراینکه فکرمیکنه خدا دوست نداره به من خیانت بکنه وبه همین جهت خیانت بهم نمیکنه من هیچ مشکلی بااین ندارم ///امااونجایی که زن یامردوحاکم میرن خیانت یاهرجنایت میکنندبعد برای جبرانش نماز وسفره نذری وخمس وذکات میدن این فاجعه است اما روشن است که  بقول دکترسمیعی بایدازآدمهای خرمذهب ترسیدچون همه چیزرابادین توجیه میکنند.ازماجرای بانک فرمودین یاد زنده نام فاضلی افتادم که گفتندخردگرایی راآنقدر درخودتون نهادینه کنیدکه اگه دیدین یک قطار پراست ازجمعیتی که به مکانی میروند همینطوری وبخاطراینکه همه سوار بر این قطارند شماهم نپرین بالا وسواربشین .بپرسید کجاوبه چه منظورمیرن بعدخردمندانه تصمیم بگیرین که بروم یانروم؟درموردخداباوران برخیشون کمی منطقی هستند وحداقل سعی میکنند باعلم ومنابعی که خوندن پاسخ بدن برخیشون که همینطوری میگن مثلا داروین غلط میکنه مگه میشه میمون بشه آدم وبهت میگن خنده ام به این افکارت میاد درحالی که ما براافکار احمقانه ونداشته های او گریه مون میگیره که فقط برای اولین بار اززبان من وشما اسم داروین رامیشنوه وبهش میگیم تکامل داروین رابخون بعدمیگه  چیه ؟میگیم اگه بخونی میفهمی که یک میلیون سال پیش آدم میمون بود وحرف نمیزد وبعدبه تدریج سیرتکامل را طی نمودتا شداین که مائیم وهنوزهم تکامل ادامه داره وتاابدهم ادامه خواهدداشت بعدمیگه خنده ام به حرفهات میاد وداروین غلط کرد؟این آدم رو باید رها کنی ویک جمله بهش بگی اگه تونستی تکامل را بخون موفق باشی ودیگه بحث باهاش نکنی.اون دسته که هم حدوسط هستند وشنیده هایی از همه جا دست وپاشکسته بلدند ومثلا میگن خدادرقرآن گفته جهان راشش روزآفریدم منظوراز روز مرحله بوده درحالیکه خودمرحله هم زمان است وقبل ازپیدایش جهان مرحله وهنگام وموقع ودوره و
معنانداره، امابهش میگی خدای دانای مطلق عقلش نرسید هزاروچندصدسال آینده عده ای خردگرا وسئوال کننده اینوبه چالش میکشن وبجای روز حداقل یاید میگفت مرحله یا خدا حتی در همه ادیانش ناموفق وشکست خورده است.حضرت لوط نتونست حتی خانواده خودشو دینداربکنه.حضرت نوح پس ازنهصدوپنجاه سال عمر که باز این را به شکلی تفسیرمیکنند که این عمر شبیه همون مرحله است و منظور نه قرن نیست امااون کشتی وجفت جفت جانوران وپیداکردنشون ونحوه استقرارشون درکشتی وغذاهاشون ،فضولاتشون،وبارش باران که آب همه جارافرامیگیره همه وهمه چرت وپرته.یا یونس دردهان ماهی که چندروز پیش من کارتونش رو دیدم واسه کودکان پخش میشد.
اما دراینکه همه چیز تصادفیست شکی نیست اما این جهان براساس یک قوانین عمل میکنه مثلا قرارنیست براساس تصادف یک سنگ بره هوا ودیگه پایین نیاد یا تصادفی یک شبه یک جانور بدون اینکه از جانوری دیگه متولدبشه ،بوجودبیاد.
 وقتی میگن جهان تصادفی درست شده برخی فکرمیکنن معناش اینه که یک مرتبه براساس تصادف درحد چنددقیقه این همه سیاره وکهکشان وزمین وجانوران خلق شده اند.امانمیدو

نن جهان پس ازبیگ بنگ پر بود از عناصر مختلف مثل هیدروژن وانواع گاز وبعد درطول میلیاردها سال این عناصر تجزیه وباهم ترکیب وفعل وانفعالات طبیعی آنها سبب پیدایش سیارات وستارگان وبعدآب واکسیژن وحیات روی زمین میشه که باز  زمین میلیاردها سال طول میکشه تا به این شکل رسیده.
اما اگه فرض رابراین بذاریم یک موجودهوشمندجهان راخلق کرده باز در تکامل تدریجی آن وهمه مواردی که گفته شدشکی نیست وشکی هم نیست این موجود باهیچ بشری تابحال هیچگونه ارتباطی به هیچ روش وعنوانی نداشته و ادیان نمیتونه ازجانب او آمده باشه چون اون موجود برای راهنمایی وهدایت انسان یابردن اوبه بهشت یاجهنم اصلامعنانداره براش که این همه وقت وهزینه وجنگ وخونریزی ودین وبگومگو واختلاف وهردمبیل وهمشدهم ناموفق وشکست خورده وبا تهدیدبه آتش دوزخ وجایزه خانم بازی بهشت  اصلا انسان درستکار بودنش چه قدر اهمیت داره برای یک خالق که بیاد روی درستکاری ومسلمانی او بخواد این همه بازی دربیاره آخرش هم که چی بشه ؟حالا نصفشون رفتن جهنم نصف دیگه رفتندبهشت، خدا همه این وقت وزحمات وهزینه را کشیدتا حالا بشینه تماشاگرهولوکاست جهنم وحوری خونه بهشت باشه ؟چراازقبل همه رو توبهشت نیافرید؟چرا اصلا انسان باید یکی ساده یکی خوشگل یکی زشت یکی فلج یکی متفکر یکی کور مادرزادیکی درکودکی کباب بشه یابهش بشه ویکی درکودکی دراوج نازونعمت باشه .وتعداد بیشمارباهم اینگونه دراوج بدی ومظلومیت وتعداددیگه دررفاه وآسایش باشند؟این چه عدالتیه؟جانوران گناهشون چیه که شکارمیشن توسط خودشون وتوسط ما؟.وهزاران مورددیگه.ممنونم????????????????

مردم ,جهان ,اسلام ,میگن ,مرحله ,تکامل ,اصلا انسان ,براساس تصادف ,وشکست خورده ,ناموفق وشکست ,سمتی میره ,ناموفق وشکست خورده منبع

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

PC Trick khane ziba دانلود آهنگ | دانلود فیلم لیست از هر چی که می خواین کارشناسی ارشد حقوق خصوصی گلستان دوربین مدار بسته آموزش قیمت نصب گروه انیمیشن کوثر